русский
לקוחות  
  
פרוייקטים >> העצמה והשתלבות בעבודה במרכזים למניעת אלימות
העצמה והשתלבות בעבודה במרכזים למניעת אלימות
שותפים לפרוייקט:
מרכזים למניעת אלימות במשפחה , משרד הרווחה, הקרן למפעלים מיוחדים, משרד התמ"ת ועיריות. 
 
אודות הפרוייקט:
החל משנת 2009 מפעיל מכון שיפור תוכנית להעצמה כלכלית, אישית ותעסוקתית לנשים נפגעות אלימות במשפחה. התוכנית מיועדת בעיקר לנשים אשר הגיעו למסקנה כי עליהן לחולל שינוי תעסוקתי, כאלה שעובדות כיום בתחומי עיסוק שאינם הולמים את כישוריהן, או התנתקו מעולם העבודה למשך זמן רב בשל האלימות שחוו.  

במסגרת התכנית עוברות המשתתפות במקביל לקשר עם המרכז למניעת אלימות, אבחון יכולות ונטיות תעסוקתיות, הכרות עם שוק העבודה והעיסוקים האפשריים במשק, העצמה והכוונה לקראת היציאה לעבודה. במסגרת הסדנאות לחיפוש עבודה המשתתפות מתאמנות בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ועוד. נשים המעוניינות להקים עסק עוברות הכשרה ייחודית להקמת עסקים.
  
תוצאות עד כה:
בשנתיים האחרונות הופעלה התוכנית בנתניה (4 קבוצות), ירושלים (3 קבוצות) ואשדוד (קבוצה 1). 
המרכזים מדווחים על תוצאות של כ- 80% השמה ויזמות.
 
סיפורי הצלחה בתכנית:
רחל (שם בדוי), גרושה + 3 ילדים, לא עבדה ב- 15 השנים שקדמו להצטרפותה לפרויקט, בין השאר בגלל מערכת יחסים אלימה עם בעלה. בתחילת התהליך עוד הייתה בדיונים לגבי הסדרי ראית ילדים וטרודה מאד בענייני גידול הילדים ולכן, הגיעה לפרויקט חסרת ביטחון, מפוחדת, ולא בטוחה ברצון שלה לעשות שינוי תעסוקתי. היא פיתחה בטחון, קיבלה ליווי ותמיכה והחלה לחפש עבודה בתחום שבו עסקה לפני נישואיה. לרחל אישיות נעימה, היא סקרנית, קשובה ואינטליגנטית ועקב תכונות אלו בנינו עמה חזון תעסוקתי ותכנית אפקטיבית שחיזקה את הדימוי העצמי שלה. 
לאחר הדרכה, ליווי צמוד וחיפוש ממוקד בתחומי המזכירות, הצליחה למצוא עבודה כמזכירה במוסד אקדמי בעיר מגוריה. כעבור מספר חודשים קודמה גם לעבודה כמנהלת חשבונות. רחל עובדת כבר קרוב לשנתיים.
 
מירה (שם בדוי) נשואה + 2 ילדים בוגרים. עלתה לישראל לפני שנים רבות, עסקה בעיקר בעבודות לא מקצועיות ותקופות ארוכות גם לא עבדה ותמכה בבית ובמשפחה. 
מירה הגיעה לפרויקט כדי לחשוב על עבודה שתתאים לגילה ולמאפיינים שלה. בתחילת הדרך חשבה ללמוד מחשבים כדי להיות מזכירה, אולם תוך כדי התהליך, התגבש רעיון לעיסוק המשלב מיומנויות מחשב ואינטרנט אבל אינו מזכירות באופן מובהק.
ניתוח היתרונות שלה ואבחון המיומנויות הביא לגיבוש אסטרטגיה תעסוקתית של תכנון, גיוס וליווי קבוצות מטיילים מישראל לארץ מוצאה. במהלך הסדנה התנסתה בהכנת פרזנטציה והרצתה בפני קבוצת המשתתפות לגבי אופציות טיולים. לטענתה הסדנה חיזקה אצלה את היכולת לנהל משא ומתן עם ספקי תיירות ואפשרה לה לדרוש סכומים הוגנים עבור עבודתה. מירה ליוותה קבוצה במהלך כמה חודשים. מירה ממשיכה גם כיום לשווק טיולים לישראלים.
 
 
 
אודות הפרויקטים
העצמה – משרד התמ"ת
חיפוש עבודה לעולים חדשים
סדנאות לסטודנטים
"סיכוי" - מסוגלות תעסוקתית
תעסוקה לגילאי 60+
סדנאות העצמה לפורשי צה"ל
העצמה במרכזים למניעת אלימות
הכשרות לעובדי שירות התעסוקה
פיתוח מיזמים חוויתיים לבני העדה הדוזית
      הרשמו לניוזלטר
 
 
2011 © כל הזכוית שמורות למכון שיפור    |    תמונות: סטודיו אליגטור     |     תחזוקת אתר: NetOne